Begroting Drechterland: OZB

geplaatst in: Nieuws | 0

Voor 2020 wordt de OZB in Drechterland nauwelijks verhoogd.

VVD Drechterland vindt het belangrijk dat de financiële lasten zo laag mogelijk blijven in onze gemeente . In ons verkiezingsprogramma hebben wij gepleit om de eerste twee jaar de tarieven alsmede de inflatie niet door te berekenen aan onze inwoners. Wij waren samen met SPD de enige twee partijen die deze bevriezing wilde doorvoeren. Alle andere partijen wilden het tarief aanzienlijk verhogen of in ieder geval de inflatie doorberekenen.

Na onderhandeling is bij het coalitie akkoord afgesproken de bevriezing van de tarieven voor alleen 2020 te laten gelden. Wij hadden graag dat ook in 2021 de tarieven niet verhoogd werden. Echter bij onderhandelingen moet je ook concessies doen. Desondanks zijn we als VVD trots dat we voor 2020 de inwoners een keurig bedrag aan OZB laten betalen. Het tarief wordt behoudens de waardestijging van de woningen volgend jaar dus niet verhoogd.