VVD Drechterland is tegen de komst van 5 windmolens in Westwoud

geplaatst in: Nieuws | 0

Het plan van een ondernemer om samen met een energiebedrijf 4 tot 5 hoge windmolens te plaatsen tussen het Wijzenddijkje en Oudijk in Westwoud heeft de politiek en veel  inwoners van Westwoud onaangenaam verrast. Volgens fractievoorzitter Robbert Oud passen deze windmolens absoluut niet in het karakteristieke buitengebied van Westwoud en Oosterblokker. Deze windmolens zouden de natuurlijke en historische waarde van het landschap enorm aantasten. Bovendien heeft dit gebied met het daar aangekoppelde Drachterveld een belangrijke recreatieve functie. Met de komst van de windmolens zou het gebied zijn aantrekkelijkheid voor fietsers en wandelaars verliezen.

De VVD zal, als het college met dit voorstel komt, dan ook tegen de komst van deze windmolens gaan stemmen.

Natuurlijk geldt ook voor de gemeente Drechterland de opgave om aan de nieuwe klimaat- en energiedoelstellingen te voldoen. Daar loopt de VVD niet voor weg en erkent de noodzaak hiervan. Maar wat betreft het plaatsen van windmolens is de VVD uitermate sceptisch en terughoudend. De VVD geeft er de voorkeur aan dat er de komende jaren stevig wordt ingezet op nieuwe zonnepanelen op daken. Daar liggen genoeg kansen bij particulieren, bedrijven en ook op overheidsgebouwen. En hier is draagvlak voor onder de lokale bevolking.