VVD roept op naar onderzoek hoogte afvalstoffenheffing

geplaatst in: Nieuws | 0

In Westfriesland zijn de kosten voor afvalstoffenheffing al enige jaren bijzonder hoog ten opzichte van de rest van Nederland. Wij als fractie van VVD Drechterland hebben hier meerdere keren opheldering over gevraagd en tot dusver is het ons nog steeds niet duidelijk waarom deze kosten zo hoog zijn.

Omdat er in 2018 nieuwe afspraken gemaakt worden met HVC over het tarief (en dienstverlening) is het nu een goed moment om eens onderzoek te doen naar de hoge kosten. 

Ook in andere gemeenten leeft dit ‘probleem’. Daarom hebben we samen met andere VVD-fracties in Westfriesland een motie opgesteld die oproept om de rekenkamers hier onderzoek naar te laten doen. De rekenkamers zijn onafhankelijk en werken in opdracht van de raad. 

Tijdens de raadsvergadering van maandag 30 oktober werd onze oproep door alle fracties gesteund.  We hopen nu snel, in ieder geval binnen 12 maanden, duidelijkheid te krijgen over de afvalstoffenheffing.